Defansif-Güvenli Sürüş Eğitimi

Defansif-Güvenli Sürüş eğitimi TEORİK ve PRATİK olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır.

Teorik Eğitim öncesi ve sonrasında katılımcılara kendi telefonları ile girebileceği dijital test sınavı uygulanmaktadır.

Better Way Akademi

Teorik bölümde, sürücülerin trafik, sürüş ve araçlar ile ilgili doğru bildikleri yanlışların doğruları ve güvenli sürüşün bileşenleri katılımcılar ile paylaşılmaktadır. 

Pratik bölümde, sürücünün trafikteki tehlikeleri bilmesini ve fark etmesini sağlayarak, güvenli sürüş bilincini kazandırmak. Öngörülü sürüşün faydasını katılımcıya tecrübe ettirerek, trafikten kaynaklı sürüş stresinin azaltılmasına destek olmaktır.

Pratik bölümde ayrıca,Emniyet kemerinin önemini ve katılımcıların uygulamalı olarak deneyimleyebilecekleri EMNİYET KEMER ÇARPMA SİMÜLASYONU ile eğitimlerimize renk katmaktayız.

Sürücü, sınıfta yarım gün teorik eğitim aldıktan sonra eğitmenle birebir olarak gerçek trafik koşullarında araç kullanır. Yoldaki riskler ve olası tehlikeler gerçek trafik koşullarında Eğitmenle birlikte karşılıklı olarak değerlendirilir. Sürücünün eksikleri tespit edilir, tespit edilen eksikler sürücüyle paylaşılır ve raporlanır.

19 kategori ve 50 farklı maddeden oluşan dijital raporlandırma sistemi ile sürücülerinizin teorik ve pratik eğitimlerinin detaylı raporlarını oluşturmaktayız.

Kimler Katılabilir?
Otomobil-Suv-Pick Up-Hafif Ticari-Ağırvasıta sürücüleri

Eğitimin Amacı Nedir ?
Trafikte olası tehlikeleri önceden belirleyip önlem almak, tehlikeden kurtulmaktan daha kolaydır. Kendi sınırlarını bilmek, ileriyi görebilmek, sakin ve hazırlıklı olmak, ortama uyum sağlamak

Yöntem:
Sürücü, teorik eğitim aldıktan sonra eğitmenle bire bir olarak gerçek trafik koşullarında araç kullanır. Emniyet kemerinin önemini daha iyi anlayabilmesi için emniyet kemer simülatörünü deneyimleyecektir.

Teorik Eğitim Yaklaşık Kaç Dakika Sürmektedir?
Defansif Sürüş Eğitiminin teorik kısmı yaklaşık 180 dakika sürmektedir.

Pratik Eğitim Yaklaşık Kaç Dakika Sürmektedir?
Defansif Sürüş Eğitiminin pratik kısmında eğitmen, katılımcı ile birebir olarak minimum 45 dakika sürüş gerçekleştirilmesi önerilmektedir.

Pratik sürüş sırasını bekleyen katılımcılar, yardımcı eğitmen öncülüğünde emniyet kemer çarpma simülatörünü deneyimleyeceklerdir.

Bir Gün İçerisinde Kaç Katılımcı Defansif Sürüş Eğitimi Alabilir?
Maksimum bir grupta en çok 15 sürücü bulunabilir.
Bir grupta 10-12 sürücünün olmasını önermekteyiz.

Hizmet Sahanız Nerelerdir?
İstediğiniz lokasyonda hizmet vermekteyiz.

Eğitimlerinizde Video-Fotoğraf Kaydı Alıyor Musunuz?
Emniyet kemer çarpma simülasyonu sırasında drone ve gopro ile video kaydı alınmaktadır. Teorik eğitim sürecinde sınıf içerisinden fotoğraflar çekilmektedir. Eğitim sonunda raporlar ile birlikte fotoğraf-video linki sizlerle paylaşılacaktır.

Daha detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
Bize Ulaşın

*Eğitimler TOSFED(Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu)-DVR sertifikalı Yol Emniyeti Sürüş Programı Eğitmenleri tarafından verilmektedir